Letní tábory se spartskou tématikou

Jak fungují naše slevy na výstroj pro tábory naleznete zde. .

Letos nás opět oslovil tábor, jejichž tématem bude Sparta. Stavebnice sekery Snažíme se každému vyhovět, a zároveň se musíme držet v reálných mantinelech. Některé věci možné jsou a jiné nedoporučuji. S letními tábory mám mnohaleté zkušenosti coby vedoucí i organizátor a proto mohu i moji výrobu přizpůsobit potřebám táborníků.
To co budu nyní navrhovat, navrhnu obecně všem případným zájemcům a díky tomu se mohu dostat na zajímavější ceny sériové výroby.

Slevy:

Pokud se dostaneme s Vaší objednávkou alespoň na 10tis.Kč, automaticky Vám přiznám 10% slevu na celou objednávku. Dále se budeme pohybovat v reálných cenách konkrétního zboží, které pro Vás připravím. Ceny budu rovnou upravovat tak, jako že se povedlo udělat hromadnou výrobu pro všechny tábory.
Další slevu dostanou rodiče dětí, kteří u nás udělají objednávku v e-shopu a do poznámky napíší jméno Vašeho tábora, nebo jiné heslo domluvené mezi mnou a organizátorem tábora.

Stavebnicové meče - Sparta :

WS Spartský meč Pro Vaše táborníky mohu nabídnout stavebnici spartského meče (á/180,-). Stavebnice je vyrobena ze speciální tvrzené překližky. Děti si ji snadno sestaví obrousí a případně i natřou barvou.
Jednotlivé díly meče se obrousí smirkovým papírem od otřepů *) . Díly sestavíte podle návodu a spojíte tipli. Typle (kolíky) zkrátíte lupénkovou pilkou a zabrousíte do roviny. (Po domluvě, vám mohu poslat typle již nařezané na potřebnou délku.) Rukojeť meče omotáte přiloženým jutovým provazem. A to je celé. Sestavení meče trvá 20-30minut podle manuální zručnosti.
WS Spartský meč gravura Do hlavice meče Vám můžeme vyříznout logo tábora, případně vygravírovat název tábora i s letopočtem. To jsme již dělali mnohokrát a udělám návrh i pro Vás. Děti tak budou mít památku na Vámi pořádaný tábor.

*) Obrušování komponentů není podmínkou pro sestavení meče. Jedná se spíše o záměrnou komplikaci, aby to zase neměli děti až moc jednoduché. Meče jdou sestavit i bez obrušování. Na druhou stranu, obroušený meč je hladší a hezčí. Doporučuji obrousit alespoň čepel.

Spartský štít:

Spartský štít Toto je asi nejnáročnější část výstroje. Aby štít držel svůj tvar, je potřeba dosáhnout jeho puklicového tvaru a zpevnit okraje.
Štíty vyrábíme ze sololitu včetně obvodového kování. Mohu vám nabídnout levnější nebarevnou variantu, kterou si třeba nabarvíte sami. Místo dřevěných úchytů a výztuží použijete jenom popruhy na držení. I tak vzhledem k materiálu, množství nýtů a náročnosti výroby, bude stát jeden štít 700,-Kč.
Další možností by bylo, že bych Vám štíty jenom vyřezal a připravil včetně vodících otvorů.
Nýtování a dokončení včetně nátěru by již byla Vaše práce. A pokud si i nýty koupíte své (třeba v ŘEMPO), snížilo by to cenu stavebnice štítu na 462,-Kč.
Jednalo by se o štíty o rozměru 60 a 70cm průměru štítu.

Spartský nach (plášť):

Pláště jsou buď jednoduché a k ničemu, nebo trošku propracovanější a splní svoji funkci. Zde je již potřeba šít pláště na míru. Zjistit výšku postavy od ramen na zem. To je délka pláště a tak jej ušijeme a opatříme jmenovkou. Pevnou cenu stanovit nemohu, neboť se odvíjí od ceny materiálu. Je daná cena za ušití (230,-) a zbytek tvoří cena materiálu.
Pro děti stačí na tábor materiál levnější. Brzy z něj vyrostou.
Abych to lépe vysvětlil. Běžná švadlena bez fantazie Vám ušije červený obdélník jenom přes záda a od cípů pláště udělá tkaničky které si chlapec zaváže kolem krku (tak to bychom měli možná prince Bajaju). Na to opravdu pozor! Plášť nesmí vyset za krk.
Šikovnější švadlena ušije plášť dole kulatý a spustí ho do půlky stehen. U krku jej sepne knoflíkem. Ani to není dobře.

Každopádně bych doporučil systém s řemenem kolem hrudi.

Spartský nach je půlkruhový, dlouhý až na zem. Pro děti doporučuji ke kotníkům. Celá váha pláště visí na řemenu kolem hrudi. Je to bezpečné, pohodlné a praktické. Cípy pláště se spínají pod krkem Spartskou sponou k onomu řemenu. Tím nedochází k zaškrcování. Spartskou sponu může nahradit velký knoflík, druk nebo háček.

Funkce pláště na táboře

Pláště které jsme šili pro našich 55 sparťánků v roce 2009 byly bavlněné a povedlo se nám sehnat i docela nachovou barvu.
    Tyto pláště jsme nosili hodně často.
  • Ráno na rozcvičky
  • Na nástupy
  • Na výpravy po okolí
  • K vodě – nechá se na nich ležet, poslouží i jako osuška a cestou zpět uschli..
  • Chránili před sluncem, k večeru před komáry..
  • Sedali v nich večer kolem ohně a díky své délce se do nich halili..
  • Na noc se někteří jimi i přikrývali
Z plášťů se stala nejběžnější součást táborového dění. Ani jsme nečekali jak široce je využijeme. Proto spartské pláště vřele doporučuji.

Aktuality

Vánoce 2023

Pro letošní vánoční objednávky překlikněte na náš novější web www.drevenemece.cz.
Web papirovehelmy.cz pro tento rok uzavírám.

Slamburk 2023

Palcát

Palcát