Papírové helmy

Materiál a povrchová úprava přileb

Výběr nové helmyZabýváme se výrobou replik přileb z období raného až vrcholného středověku. Při vývoji našich modelů se citlivě držíme originálních předloh a nákresů skutečných helem, dochovaných po mnoho staletí až do našich dob.

Jak vyrábíme repliky historických přileb?

Korpusy přileb a jejich komponenty jsou zhotoveny z pevné lepenky, speciální technologií propařeny a zalepeny odvětratelným lepidlem. Více namáhané spoje přilby jsou zdvojeny, pronýtovány nebo jinak vyztuženy. Tato konstrukce zaručuje dostatečnou odolnost přileb proti ranám dřevěného meče i dalším sečným a úderným zbraním z naší nabídky. Povrch přileb je ošetřen kombinací barev, imitující vzhled kovu a to pouze části nepřicházející do styku s pokožkou. Tyto barvy se ani nestírají, ani nesmývají. Přestože většina našich výrobků má charakter dekorativní, po dohodě můžeme povrch ošetřit barvami schválenými pro dětské hračky.

Věříme, že se Vám z naší nabídky bude dobře vybírat. Přejeme Vám příjemné chvíle strávené nad následujícími listy.

Historický vývoj helem a jejich rozdělení dle konstrukce

Vývoj helem do 14. století

Konstrukce Rytířských přileb prošla během historie velmi zajímavým a bohatým vývojem. Tu byly některé konstrukční prvky přejímány od ukořistěných přileb nepřítele, jinde musela přilba reagovat na vývoj nových zbraní nebo změnila svou konstrukci podle způsobu boje. Přilby též měli různou konstrukci dle účelu, kterému sloužili. A v neposlední řadě byl významným faktorem ve vývoji přileb i technologický pokrok.

čtěte článek …

Velikosti helem

Určení správné velikosti helmy není taková věda, ale radši si to rozepíšeme i s jistými výjimkami.

čtěte článek …

Aktuality

Vánoce 2023

Pro letošní vánoční objednávky překlikněte na náš novější web www.drevenemece.cz.
Web papirovehelmy.cz pro tento rok uzavírám.

Slamburk 2023

Palcát

Palcát