Kde všude můžete vidět naše repliky zbraní

Bitva o Slamburk aneb dělení růží - po druhé

Slamburk 2012Slamburk 2012 Konec prázdnin 2012 byl opět ve znamení Slamburku. Od loňského roku se nám podařilo mnoho věcí vylepšit a „dotáhnout“. Postavili jsme i nové disciplíny, které měli veliký úspěch.
Slamburk 2012 - bitvaSlamburk 2012 - bitva Letos došlo i k dobývání hradu, které nám v roce minulém překazil déšť. Dobývání bylo živelnější než jsme čekali, ale děti byli nadšené a vše se nakonec zvládlo. Zaznamenali jsme i vyšší účast.
Slamburk 2012 Příští rok chystáme program s tématem husitů. Tak jste všichni zváni. Více se dočtete na stránkách Slamburku zde.

Dětská zbrojnice na zámku Radíč

Rytíř a princeznaZbrojnice na zámku Radíč Na jaře 2012 jsme zahájili s majitelkou zámku ing. Šíchová spolupráci k oživení zámku Radíč. Připravili jsme návrh dětské zbrojnice se spoustou helem, mečů, štítů a halaparten v jedné z tamních komnat.
5.5.2012 byla slavnostně otevřena sezóna a zároveň i zbrojnice pro děti ve které si malý rytíři mohou vyzkoušet zbroje a nechat se v nich vyfotit, případně i něco zakoupit.
Tak jste všichni zváni. Celý článek najdete zde.

Bitva o Slamburk aneb dělení růží

Slamburk 2011Slamburk 2011 Konec prázdnin 2012 byl pro nás nasycen přípravou akce „Bitva o Slamburk“. Podařilo se nám za podpory města Borovany a s pomocí spousty dobrovolníků, zejména z řad SDH Borovany a SDH Radostice postavit slaměný hrad se spoustou rytířských atrakcí a disciplín kolem něj.
Slamburk 2011Slamburk 2011 Na organizaci akce se podíleli všechny možné spolky a organizace i dobrovolníci z Borovan a děti si to opravdu velice užili. Snad nám v příštím roce bude přát lepší počasí.
Více se dočtete na stránkách Slamburku zde.

Rytíři DELL

DELL 2DELL 3 Začátkem roku 2011 nás oslovila společnost DELL s pomocí při realizaci jejich 22.setkání SWS. Tentokrát s tématem rytířů kulatého stolu. Jejich Dellkovická „pevnost“ nedaleko Čejkovi uvítala hosty z IT byznysu a také rytíři DELL v kostýmech které byly vyrobeny na míru v naší dílně. Jak vše probíhalo se dočtete v reportáži. DELL 4DELL 1
Dokážeme realizovat i Váš nápad, projekt nebo pomoci s čímkoliv z našeho oboru.

Repliky zbraní jako dekorace interiéru

Repliky zbraní v salónku restauraceRepliky štítů v salónku restauraceV salónku restaurace Sportovního klubu Mšeno slouží naše repliky zbraní coby dekorace k dotvoření celkového dojmu. Také se Vám líbí?

Další divadelní soubor používá naše repliky zbraní!!

Kabaret Caligula přilby a meče z papíru Ano skutečně, tentokrát si naše repliky zbraní vybral divadelní soubor "Kabaret Caligula". Jedná se o pražský amatérský soubor s velmi osobitým projevem. Tentokrát byly naše repliky zbraní použity pro novátorské zpracování Hamleta v představení "Přání zabít".

Speciálně pro tento účel byl vytvořen nový typ rytířské helmy, nazvali jsme ji Helma Lebková. Doufáme, že se Vám bude líbit stejně jako náročnému zákazníkovi.

Naše řecké helmy, meče a štíty v Divadle Semafor v muzilálu Lysistrata

Pan Jiří Suchý si vybral naše repliky řeckých zbraní pro svůj muzikál „Lysistrata“. Tento muzikál je pro divadlo Semafor mimo jiné zajímavý tím, že při svém rozsahu již vlastně není malou formou. Panu Suchému gratulujeme k premiéře a přejeme vysokou návštěvnost. Vám předkládáme několik fotografií z představení a vřele doporučujeme muzikál navštívit.

Lysistrata je původně protiválečná komedie, kterou napsal řecký dramatik Aristofanés roku 411 př. n. l.

Defilé muzikálu Lysistrata.jpg Rytířské helmy z papíru v muzikálu Lysistrata.jpg Rytířské helmy z papíru v muzikálu Lysistrata.jpg Rytířské helmy z papíru v muzikálu Lysistrata.jpg

        

Vyvolený Juli Csoka používá naše rekvizity!

Držte s námi palce Julimu, prvnímu z Vyvolených. Již dříve použil naše repliky historických přileb pro jednu ze svých fotosérií. Jeho úspěch nás samozřejmě těší a budeme fandit až do konce! Vybrané fotografie Vám se svolením Juliho Csoky přinášíme jako ochutnávku, ostatní můžete obdivovat na osobních stránkách Juliho Csoky.

Juli Csoka nebezpečný bijec.jpg, 18 kB Juli Csoka s přilbou.jpg, 18 kB

        

Naše repliky zbraní v Dubaji

Přijali jsme pozvání a nabídku vystavovat naše repliky historických zbraní na světové výstavě ve Spojených Arabských Emirátech v Dubaji. Naším úkolem bylo reprezentovat Českou republiku v řemeslných dovednostech a zároveň prostřednictvím replik zbraní představit část evropské historie. Pro nás to byla veliká zkušenost s možností navázání nových obchodních kontaktů. Repliky zbraní, které jsme představili se velice líbily a svojí nabídku jsme tak posunuli daleko za hranice Evropy. V této části světa mají lidé zcela jiné požadavky a odlišnou historii. Je pro nás výzvou na tato přání reagovat a samozřejmě o nový sortiment replik historických zbraní nepřijdete ani vy. Hned jak budou nové repliky arabských zbraní připravené, stránky doplníme o Zbroje a zbraně arabských válečníků. Jak naše obrázky ukazují, úspěch u Arabských dětí měli i repliky evropských zbrojí.

Naše zbroj v dubaji.jpg Mladí Dubajci zkouší dřevěné meče

        

Aktuality

Obnovený sortiment

Katana

Meč Thorina Pavézy

Štít Gondor