Kde všude můžete vidět naše repliky zbraní

Pro časopis ABC

Moje maličkost V srpnu 2017 nás navštívil šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák se svým fotografem. Připravili jsme se na focení dílny a veškerý provozní nepořádek pečlivě uklidili. To jsem ovšem netušil, že oba pánové začnou nadšeně vše opět ze stěn sundávat, přemísťovat sem a tam, takže to za chvilku v dílně vypadalo jako na dětském hřišti. Zdeněk Ležák v naší helmě Našli jsme jak společnou řeč tak i záliby. Však i já jsem před mnoha lety jako chlapec časopis ABC odebíral a pečlivě slepoval všechny vystřihovánky. Bylo mi tedy ctí, že se o nás v tomto kultovním časopisu pronese pár řádek.
A článek to byl velice pěkný. Však si jej můžete najít v 19ctém čísle, vydaném 12.9.2017.

Vikingský tábor Gaudolino

Vikingské štíty na táboře Gaudolino Naše stavebnice mečů a štítů z našich stránek již jistě znáte. Každoročně jimi vybavujeme řadu letních táborů.
Jeden za všechny je právě tábor Gaudolino kam jsme posílali necelou stovku stavebnic vikingských štítů a děti si je perfektně vymalovali. Je prostě nádhera, vidět tolik štítů pohromadě, tolik kreativních dětí a skvělý výsledek jejich práce. Příběh tohoto vikingského tábora najdete na jejich stránkách. A panu Urbáškovi děkuji z celého srdce za příkladnou spolupráci a včasné objednání. Měli jsme dost času všechno připravit, aby to bylo prostě perfektní. Tak jak to mám rád.
Vikingské štíty na táboře Gaudolino 2 Navštivte i vy naše stránky a nabídku pro letní tábory. Dokážeme vyhovět každému a připravit stavebnice přesně podle vašich představ a požadavků, aby i váš tábor měl kouzlo a děti si odváželi nezapomenutelnou, hmatatelnou vzpomínku. Jsme tu pro Vás a jsme připraveni.

Hlas pro římského krále

Hlas pro římského krále V roce 2016 nás oslovila produkce České televize, zda bychom mohli vyrobit několik korouhví pro připravovaný film „Hlas pro římského krále“.
Spolupráce to byla zajímavá. Korouhve museli mít délku, kterou jsem musel nastavovat z běžně dostupné tyčoviny. Již nebyl čas na zadání výroby tyčí v potřebné délce. Ale zvládli jsme to.
Hlas pro římského krále Před nátěrem bylo nutné dokonale kulatý tvar tyčí hoblíkem poškodit, aby nabyli tak strojově přesné. Ratiště tím získali realistický vzhled (ve filmu to stejně není vidět).
Nejvíce mne bavili hroty, kříže a korunky. To jsou prvky které od nás již znáte a víte, že je umíme. Ve filmu vypadali jako skutečné a měli jsem z nich velikou radost.
Korouhve z naší dílny I produkce České televize byla s naší prací spokojena. Tak snad zase někdy příště přijde takhle zajímavá zakázka. Do té doby jsme tu pro vaše malé rytíře a uvidíte, že i vy budete s naší prací spokojeni.
Havlis

Bitva o Slamburk aneb dělení růží - po druhé

Slamburk 2012Slamburk 2012 Konec prázdnin 2012 byl opět ve znamení Slamburku. Od loňského roku se nám podařilo mnoho věcí vylepšit a „dotáhnout“. Postavili jsme i nové disciplíny, které měli veliký úspěch.
Slamburk 2012 - bitvaSlamburk 2012 - bitva Letos došlo i k dobývání hradu, které nám v roce minulém překazil déšť. Dobývání bylo živelnější než jsme čekali, ale děti byli nadšené a vše se nakonec zvládlo. Zaznamenali jsme i vyšší účast.
Slamburk 2012 Příští rok chystáme program s tématem husitů. Tak jste všichni zváni. Více se dočtete na stránkách Slamburku zde.

Dětská zbrojnice na zámku Radíč

Rytíř a princeznaZbrojnice na zámku Radíč Na jaře 2012 jsme zahájili s majitelkou zámku ing. Šíchová spolupráci k oživení zámku Radíč. Připravili jsme návrh dětské zbrojnice se spoustou helem, mečů, štítů a halaparten v jedné z tamních komnat.
5.5.2012 byla slavnostně otevřena sezóna a zároveň i zbrojnice pro děti ve které si malý rytíři mohou vyzkoušet zbroje a nechat se v nich vyfotit, případně i něco zakoupit.
Tak jste všichni zváni. Celý článek najdete zde.

Bitva o Slamburk aneb dělení růží

Slamburk 2011Slamburk 2011 Konec prázdnin 2012 byl pro nás nasycen přípravou akce „Bitva o Slamburk“. Podařilo se nám za podpory města Borovany a s pomocí spousty dobrovolníků, zejména z řad SDH Borovany a SDH Radostice postavit slaměný hrad se spoustou rytířských atrakcí a disciplín kolem něj.
Slamburk 2011Slamburk 2011 Na organizaci akce se podíleli všechny možné spolky a organizace i dobrovolníci z Borovan a děti si to opravdu velice užili. Snad nám v příštím roce bude přát lepší počasí.
Více se dočtete na stránkách Slamburku zde.

Rytíři DELL

DELL 2DELL 3 Začátkem roku 2011 nás oslovila společnost DELL s pomocí při realizaci jejich 22.setkání SWS. Tentokrát s tématem rytířů kulatého stolu. Jejich Dellkovická „pevnost“ nedaleko Čejkovi uvítala hosty z IT byznysu a také rytíři DELL v kostýmech které byly vyrobeny na míru v naší dílně. Jak vše probíhalo se dočtete v reportáži. DELL 4DELL 1
Dokážeme realizovat i Váš nápad, projekt nebo pomoci s čímkoliv z našeho oboru.

Repliky zbraní jako dekorace interiéru

Repliky zbraní v salónku restauraceRepliky štítů v salónku restauraceV salónku restaurace Sportovního klubu Mšeno slouží naše repliky zbraní coby dekorace k dotvoření celkového dojmu. Také se Vám líbí?

Další divadelní soubor používá naše repliky zbraní!!

Kabaret Caligula přilby a meče z papíru Ano skutečně, tentokrát si naše repliky zbraní vybral divadelní soubor "Kabaret Caligula". Jedná se o pražský amatérský soubor s velmi osobitým projevem. Tentokrát byly naše repliky zbraní použity pro novátorské zpracování Hamleta v představení "Přání zabít".

Speciálně pro tento účel byl vytvořen nový typ rytířské helmy, nazvali jsme ji Helma Lebková. Doufáme, že se Vám bude líbit stejně jako náročnému zákazníkovi.

Naše řecké helmy, meče a štíty v Divadle Semafor v muzilálu Lysistrata

Pan Jiří Suchý si vybral naše repliky řeckých zbraní pro svůj muzikál „Lysistrata“. Tento muzikál je pro divadlo Semafor mimo jiné zajímavý tím, že při svém rozsahu již vlastně není malou formou. Panu Suchému gratulujeme k premiéře a přejeme vysokou návštěvnost. Vám předkládáme několik fotografií z představení a vřele doporučujeme muzikál navštívit.

Lysistrata je původně protiválečná komedie, kterou napsal řecký dramatik Aristofanés roku 411 př. n. l.

Defilé muzikálu Lysistrata.jpg Rytířské helmy z papíru v muzikálu Lysistrata.jpg Rytířské helmy z papíru v muzikálu Lysistrata.jpg Rytířské helmy z papíru v muzikálu Lysistrata.jpg

        

Vyvolený Juli Csoka používá naše rekvizity!

Držte s námi palce Julimu, prvnímu z Vyvolených. Již dříve použil naše repliky historických přileb pro jednu ze svých fotosérií. Jeho úspěch nás samozřejmě těší a budeme fandit až do konce! Vybrané fotografie Vám se svolením Juliho Csoky přinášíme jako ochutnávku, ostatní můžete obdivovat na osobních stránkách Juliho Csoky.

Juli Csoka nebezpečný bijec.jpg, 18 kB Juli Csoka s přilbou.jpg, 18 kB

        

Naše repliky zbraní v Dubaji

Přijali jsme pozvání a nabídku vystavovat naše repliky historických zbraní na světové výstavě ve Spojených Arabských Emirátech v Dubaji. Naším úkolem bylo reprezentovat Českou republiku v řemeslných dovednostech a zároveň prostřednictvím replik zbraní představit část evropské historie. Pro nás to byla veliká zkušenost s možností navázání nových obchodních kontaktů. Repliky zbraní, které jsme představili se velice líbily a svojí nabídku jsme tak posunuli daleko za hranice Evropy. V této části světa mají lidé zcela jiné požadavky a odlišnou historii. Je pro nás výzvou na tato přání reagovat a samozřejmě o nový sortiment replik historických zbraní nepřijdete ani vy. Hned jak budou nové repliky arabských zbraní připravené, stránky doplníme o Zbroje a zbraně arabských válečníků. Jak naše obrázky ukazují, úspěch u Arabských dětí měli i repliky evropských zbrojí.

Naše zbroj v dubaji.jpg Mladí Dubajci zkouší dřevěné meče

        

Aktuality

Vánoce 2023

Pro letošní vánoční objednávky překlikněte na náš novější web www.drevenemece.cz.
Web papirovehelmy.cz pro tento rok uzavírám.

Slamburk 2023

Palcát

Palcát