Home >> Řecko a Sparta

Falcata - Řecký meč 02-01-017

Katalogové číslo:02-01-017
Cena:866 Kč
Falcata - Řecký meč 02-01-017

FalcataKeltští Iberové z dob Říma byli vyhlášení svými zbraněmi, jakou je i Falkáta, z nejničivějších mečů, co kdy byly vyrobeny! Vyklenutí čepele umožňovalo úder děsivé síly, který dokázal přetnout štít i helmu naráz! Původně snad řecký či etruský vzor meče se rozšířil do jižního Ruska a dokonce do Španěl. Právě ve španělských rukou se stal největším postrachem Římanů. Čepel byla vyrobena z oceli s vysokým obsahem uhlíku. Rukojeť je ze solidního bronzu. Celková délka 25 palců (63,5cm). Čepel 20 1/8 palce (51,1cm), na dva palce široká. Váha 2 libry 14 uncí (1,3kg).

Námi vyráběná replika Falcaty je ve skutečné velikosti 63.5cm dlouhá. Tato replika je vyrobena z překližky, opatřená nátěrem imitující vzhled kovu a bronzu, určená k dekoraci nebo jako doplněk kostýmu. Nechá se jím i šermovat proti jiné dřevěné zbrani.

Provedení

 • Provedení dekorativní: Tato verze není určená k čermu. Její ostří je vybroušeno do klínu, aby se meč co nejvíce podobal skutečné předloze.
 • Provedení určené k šermu: Tato verze je určená k šermování. Její ostří není vybroušeno a zůstává v síle materiálu. Pouze jej zakulatíme a napustíme vytvrzující směsí. Toto ostří snese mnoho ran soupeřovy čepele a po bitvě se nechá opět přebrousit dohladka.
 • K tomuto meči již máme v nabídce řeckou helmu a štít.

  Aktuality

  Vánoce 2023

  Pro letošní vánoční objednávky překlikněte na náš novější web www.drevenemece.cz.
  Web papirovehelmy.cz pro tento rok uzavírám.

  Slamburk 2023

  Palcát

  Palcát