Home >> Výstroj na akce

Štít s růží

Katalogové číslo:
Cena:320 Kč
Štít s růží

!! OBJEDNÁVKY POZASTAVENY !!

omlouváme se, ale toto zboží již do letošního Slamburku (1.9.2018) vyrobit nestihneme. Objednávek je mnoho a čas se krátí.

Tyto štíty vyrábíme ze sololitu 43cm vysoké, mírně prohnuté a jsou opatřeny řemením pro nesení na paži. Štít je určený k obraně proti dřevěnému meči. Tyto štíty doporučujeme pro zájemce o členství v jedné z pěti skupin Vítkovců na připravované akci Bitva o Slamburk

Zbrojnice-štíty

Erb rodu Vítkovců

Obecná erbovní figura

Na zámcích v Jindřichově Hradci, Českém Krumlově a Telči visí dodnes obrazy zpodobňující legendu o rozdělení rodu, který nesl ve znaku pětilistou růži. Jeho praotcem byl Vítek Z Prčice, který zemřel roku 1194. Podle legendy rozdělil pod hradem Rožmberkem své panství mezi pět synů, kteří založili samostatné větve rodu a odlišili svá erbovní znamení barvami. Nejvýznamnější z těchto větví se stal rod pánů Z ROŽMBERKA, nazývající se podle hradu postaveného na horním toku Vltavy kolem poloviny 13. století. V 16. století se považovali Rožmberkové za nejpřednější panský rod v celém království a z toho titulu si činili nárok na Nejvýznamnější zemský úřad a na přední postavení ve sněmu. Vilém z Rožmberka (┼ 1592) pozvedl rod nejvýše a nechybělo mnoho a byl by získal v Polsku královskou korunu. Za jeho vladařství vyvrcholily snahy Rožmberků, aby se přiblížili nejstarobylejším rodinám evropským i rodokmenem . Smrtí Viléma z Rožmberka se skvělý vzestup rodu zastavil. Poslední mužský potomek Petr Vok (┼ 1612) , který přenesl rodinnou rezidenci z Krumlova do Třeboně, jen s námahou zabránil hlubokému úpadku rodinného majetku.

Zdroj informací: České erby- Jiří Louda a Josef Janáček vřele doporučujeme. Dělení růží

 

Volba barvy růže

 • 1. Páni z Krumlova
 • 2. Páni z Rožmberka
 • 3. Páni z Landštejna
 • 4. Páni z Hradce
 • 5. Páni z Ústí

 • Volbu barvy růže proveďte nahoře v parametrech.

   

   

   

   

   

  Aktuality

  Kamenná prodejna

  Jak vznikala galerie

  Tábor rytířů

  Slamburk 2019 v přípravě

  Oficiální stránky
  bitvy o Slamburk