Home >> Doplňky

Varkoč templářský (varianta 2.)

Katalogové číslo:
Cena:550 Kč
Varkoč templářský (varianta 2.)

Zde na této kartě objednáte křižácký varkoč s červeným křížem.

Varkoč, vafroch, hauberk, také někdy mylně nazývaný tunika. Všemi těmito výrazy byl nazýván svrchní rytířský oděv v heraldických barvách rodu. Varkoč templářský varianta 2. náhled 1. Varkoč se oblékal přes zbroj (brnění) a tím chránil plechy před přímým sluncem. Varkoč se také nosil i volně bez zbroje. Říká se, že se do varkočů zamotávali šípy a ztráceli tak průraznost.
Pro nás je varkoč neodmyslitelná součást kostýmu malého rytíře. A pokud se barvy varkoče sladí s barvami štítu, v pase varkoč se utáhne opaskem aby se rytíři vyrýsovala postava, najednou před vámi stojí malý rytíř jako z dávných dob a nebo z pohádky :-) . Vřele doporučujeme.

Naše varkoče jsou vyrobeny ve spolupráci s firmou Jabo. Jako materiál je použita montérkovina dvojnásobné gramáže, takže je nemáte šanci roztrhat. (To Vám z Varkoče rytíř dříve vyroste.) Červený templářský kříž je na prsou nažehlený.
Varkoče se perou na 30°C.

Kdo to byli křižáci?

Varkoč templářský varianta 2. náhled 3.

Křížové výpravy nebo křižácké výpravy, starším výrazem kruciáty, byly vojenské výpravy z dob středověku, které vyhlašoval papež proti muslimům, pohanům a kacířům. Účastníci před zahájením výpravy skládali slib a byli označeni znamením kříže, které si našívali na šaty, a proto se nazývali křižáci (latinsky crucesignati). Byli dobrovolníky, měli za účast na výpravě přislíbeno odpuštění hříchů a požívali ochrany církve.
Více se dočtete opět v naší oblíbené Wikipedii.
Dlouhý opasek? ..žádný problém!

Rytířský uzel Varkoč je potřeba převpásat opaskem.
Pokud je opasek příliš dlouhý, nechá se pochopitelně ustřihnout.
Máme ale pro Vás lepší řešení.
Na opasku hned za přezkou uděláte jednoduchý uzel a volný konec opasku necháte volně plandat. Tak to rytíři nosili a uvidíte, že to vypadá dost „mazácky“.

Varkoče polcené

Zpět k objednávce jednoduchých varkočů za 350,-Kč.

Aktuality

Zásilkovna 99,-Kč

Prodám stánek

Naskladňuji