Námi vyráběný štít je ze sololitu, mírně prohnutý, vysoký 51cm a opatřený řemením pro nesení v levé ruce. (V případě zájmu zaměníme za očko pro zavěšení na stěnu.) Erb je ručně malovaný se zdůrazněnou konturou. Používáme výhradně voděodolné barvy Balakryl. O ztvárnění podle renesanční předlohy se nám opět postarala fenomenální výtvarnice Marcela Jedlinská. :-)
Nabízené velikosti
- Velikost 51cm- Standardně nabízíme štít ve velikosti 51cm na výšku. Tato velikost je pohodlná pro nošení štítu na paži a používání při šermu. Teto rozměr opatřujeme řemeny pro nesení štítu na paži.
- Velikost 60cm- tato velikost je vhodná pro štít sloužící k dekoraci. Pro výzdobu sálů, školních učeben, ceremoniálních prostor... Opatřujeme jej pouze řemínkem k zavěšení na stěnu. Znak je z dálky zřetelný a barvostálý i ve slunečním svitu.
Trocha historie nikoho nezabije…
Do roku 1253 byla svatováclavská orlice hlavním symbolem českého krále. Ostatní Přemyslovci měli v erbu jednoocasého stříbrného lva v červeném poli.
V roce 1247 přijal Přemysl Otakar II., jako markrabě moravský, znamení dvouocasého lva. Tento lev se 23. září 1253, když Přemysl Otakar II. zdědil královský trůn, stal znakem českého krále.
Štít s českým lvem
Od roku 1270 užíval Přemysl Otakar II. pečeti s jezdcem, který nese červený prapor s bílým dvouocasým lvem. Od znaku českého krále byly odvozeny i oficiální barvy.Pečeti českých králů se zavěšovaly na bílo-červené závěsy. Za vlády Přemysla Otakara II. vznikla také moravská stříbrno-červeně šachovaná orlice. Po smrti Přemysla Otakara II. si šlechtická zemská obec přivlastnila za svůj znak dvouocasého lva. Po celou první polovinu 13. století u nás byly užívány orlice a lev souběžně.
Za vlády Jana Lucemburského byl zaveden čtvrcený štít s českým lvem v 1. a 4. poli a ve 2. a 3. poli byl znak lucemburského hrabství. Krále však nadále reprezentovala pečeť se samostatným dvouocasým lvem, které se od 14. století říkalo pečeť koruny české.
(Zdroj- výňatek článku firmy VELEBNÝ A FAM s třistaletou rodinou tradicí ve vyšívání vlajek.)