Home >> Repliky štítů

Rottalové

Katalogové číslo:
Cena:390 Kč
Rottalové

Rottalové náhled 1 Rottalové náhled 2 Tyto štíty vyrábíme ze sololitu 43cm vysoké, vertikálně prohnuté a jsou opatřeny řemením pro nesení na paži.

Naše štíty mají ten správný průhyb, který drží ...ohýbáme štíty!

Heroldská erbovní figura - Rottalové.

Rottalové náhled 3 Šlechtická rodina pocházející ze Štýrska. Z rodu vynikli Jan Jakub z Rottalu, který roku 1612 koupil na Moravě panství Napajedla a Jan svobodný pán, později hrabě z Rottalu se stal nejvyšším zemským sudím, nejvyšším zemským komorníkem a roku 1648 zemským hejtmanem na Moravě. K dřívějším statkům na Moravě připojil TLumačov, Kvasice, Holešov a Bystřici. Rod vymřel po meči v 2. polovině 18. století.
Původním erbem Rottalů byl stříbrný heroldský kříž v červeném poli a v této podobě ho Rottalové užívali, jak o tom svědčí plastiky na holešovském zámku i v tamní rottalské hrobce. Jedna erbovní kniha z 18. století však ukazuje i čtvrcený štít, v němž původní erb Rottalů střídá s červeným kosmo položeným svatoantonínským křížem (tj. v podobě písmene T) ve stříbrném poli, jemuž odpovídal i druhý klenot s podobným znamením mezi dvěma stříbrnými křídly.

Aktuality

Zásilkovna 99,-Kč

Prodám stánek

Naskladňuji