Výroba templářského, kovaného štítu

Templářský kovaný štít polcený Na přání zákazníka jsme vyráběli okovaný templářský štít v černobíle polceném poli. Tento návrh se mi moc líbil a s chutí jsem se pustil do práce. Možná by Vás zajímalo, jak takový štít vzniká. Tak tady máte návod, nebo chcete-li postup výroby.

Nejprve je potřeba základní díly nakreslit a ze sololitu vyřezat. Mám na to již šablony a složitější prvky řežu strojní lupénkovou pilou nebo laserem. Dále je potřeba všechny díly z rubové strany pořádně obrousit. Zbavit je všech otřepů a nerovností. Záleží na tom výsledný vzhled.
Dalším krokem je ohnutí štítu a nechat jej 3 dny schnout. Tento postup jsem popisoval již dříve, tak se k němu vracet nebudu.
Templářský kovaný štít polcený - výroba No a nyní přijdou nejdůležitější nátěry. Základem je bílá vrstva. Aplikuji ji válečkem, aby nátěr byl pěkně souvislý. Každá vrstva je potřeba nechat pořádně zaschnout (24h). Štít obsahuje 3 podkladové vrstvy bílé barvy. Mezi každým nátěrem je nutné pečlivě obrousit jak hrany tak plochu štítu a zbavit je otřepů a nerovností. Zde již používám hodně jemné smirky. Když je bílý základ připraven, dostávám se konečně k samotnému kreslení.
Tužkou nakreslím základní kontury budoucího erbu a krycí páskou překryji vše co nebude černé. Templářský kovaný štít polcený - výroba Hodně ostrým skalpelem oříznu krysí pásku, aby se odkryli části které chci mít na černo. Je nutné dávat pozor, abych řezal pouze do papírové písky a ne do podkladové bílé vrstvy. Jinak by se při odlupování strhla i bílá barva. Odkryté plochy natru opět černou barvou ve 2-3 vrstvách. Po vytvrdnutí poslední černé vrstvy opatrně sloupu pásky a štít je černobílý, připravený na červený nátěr.
Templářský kovaný štít polcený - výroba Celý postup opakuji s červenou barvou. Zakryji krycí páskou části, které zůstávají bílé a černé. Vlastně oblepím červený kříž a opět opatrně oříznu skalpelem. Červenou barvu nanáším ve 2-3 vrstvách. Po vytvrdnutí poslední vrstvy opatrně sloupnu krycí pásky. Případné nerovnosti retušuji štětečkem. A tím je základní erb hotový.
Kování natřu speciální směsí barev imitující vzhled kovu opět ve 3 vrstvách a nechám vytvrdnout. Tím jsou všechny díly připravené ke kompletaci.
No a nyní již přichází kompletace. Vrtačkou udělám otvory ve štítu i v kování a spojím sedlářskými nýty. Stejně tak přinýtuji i popruhy, umožňující nošení štítu na paži.
Štít je hotov a může putovat k zákazníkovi. Věřím, že se mu bude líbit. Mne se líbí moc a proto jej vkládám do katalogu a nabízím i Vám.
Tyto štíty vyrábíme v několika dalších variantách jak se můžete přesvědčit na našem sekundárním webu www.drevenemece.cz Templářský kovaný štít polcený

Aktuality

Zásilkovna 99,-Kč

Prodám stánek

Naskladňuji