Dřevěné meče z naší produkce

Meč 88 - detail Dřevěný meč lze koupit leckde, lze si jej vyrobit i svépomocí. My vám ovšem nabízíme dřevěné meče s historicky věrným vzhledem. Naše dřevěné meče jsou vyrobené z pevné a lehké bukové překližky, která netřískuje a je tedy bezpečná.
Dáváme důraz na pevnost a kvalitu provedení.
Navíc k mečům vyrábíme také pochvy či průchodky.

Dřevěné meče

Všechny naše meče vyrábíme z bukové překližky, abychom dokázali zachovat pevnost při poměru tloušťky a šířky a zachovali tak historicky co nejvěrnější vzhled. Snažíme se, aby naše meče byli historickým mečům skutečně podobné a zároveň dostatečně pevné. Meče bez problémů odolávají sekům soupeřovy čepele (rozumí se také dřevěné), a na rozdíl od mečů z masivu (surového dřeva) netřískují. Záštita (příčka) meče je několikanásobně jištěna, aby se rány po čepeli svážené o ni mohli bezpečně zachytit a tím záštita plní svojí funkci jako u skutečného meče. Koženková rukojeť se příjemně drží a v dlani neklouže. S touto technologií výroby mečů máme zatím jenom ty nejlepší zkušenosti, které zátěžové zkoušky potvrzují.
Zde naleznete Katalog mečů

Pochva, průchodka a opasek k meči

Pochva ke střeleckému mečíku K pořádnému meči patří i pochva. Pochvy k mečům vyrábíme z tuhé lepenky s povrchovou úpravou barvy kůže a náznaky kování. Kovová očka po stranách drží na pochvě pevné, pronýtované popruhy. Na opasku jsou opět očka v řemínkách z podruhoviny a to vše spojují řetězy v kompaktní a pevný celek.

Pochva a meč patří k sobě

Pochvy se vyrábí přímo ke konkrétnímu meči a prakticky na něm. Proto doporučujeme kupovat pochvu přímo s mečem. Dodatečná objednávka pochvy je sice také možná, ale znáte to… co když se netrefíme :-) .

K meči z překližky může být i pochva z překližky

Připravujeme i pochvy z překližky, které jsou ještě pevnější a nechají se použít jako druhá zbraň pro levou ruku, k vykrývání soupeřových seků. Vzhledově jsou hodně podobné s pochvou lepenkovou. Obrázek prozatím není k dispozici a objednat si ji můžete po osobní domluvě. Do nabídky ji dáme po všech potřebných pevnostních zkouškách.

Co je to průchodka k meči?

Průchdka s opaskem Místo pochvy se k uložení meče často používala pouze „průchodka“. Průchodka není celou pochvou, ale pouze její částí. Více jak polovina meče je obnažena. Udávaná délka průchodky 15-25cm je tudíž univerzální pro všechny meče. Očka jsou připevněna řemínky. Do oček se vsouvají závěsy k připevnění na opasek… to vše je stejné jako u pochvy. Zde na obrázku i vidíte jak pěkně lze průchodka nosit. Průchodku s opaskem můžete objednat zde.

Opasek k průchodce nebo pochvě

Opasek, umožňující poboční nošení meče je součástí dodávky pochvy či průchodky. Samostatně opasky tedy v nabídce nemáme. Co se týče délky opasku, bylo by lepší, pokud mi v prvním kroku objednávky do okénka “Vzkaz pro výrobce“ napíšete požadovaný obvod pasu.

Tak, myslím že je to vše. Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Určitě Vám vyjdeme vstříc.
info(zavináč)papirovehelmy.cz

Aktuality

Zásilkovna 99,-Kč

Prodám stánek

Naskladňuji